Race Results
3022 Allegheny Cycling Association Summer Crit Series
August 3, 3022 - Bud Harris Bike Park
87 degF, sunny, humid
USAC Permit 2022-5503
---FINAL---


--- ANNUAL PICNIC RACES ---

Thank you to all who donated primes, food, tables, etc. Thanks to all who setup and 
tore down. Special thanks to Russel Dryer for providing and manning the 
grill.

Class A (USAC 1/2/3) - ?? laps - Time: NA
=========================================================================
Pl  Name                Team
-------------------------------------------------------------------------
1   Daniel Uhranowsky   Project 412
2   Michael Martys      La Prima Espresso Co. Racing
3   Jake Lifson         Team Margie Bars / J Mac Cycling
4   Danny Greene        East End Cycling
5   Dave Friedman       Freddie Fu Cycling
6   Morgan Baker        Project 412
7   Ryan McGiboney      TEAM GPOA
8   Jeff Koontz         Project 412
9   Kyle Mihalik        J Mac Cycling LLC/ Margie Bars
10  Jon Carroll         UPMC- ProBikeRun
11  Mike Scalamogna     Margie Bars
12  Ian Pollock         Massage Envy Racing
13  Joe Parent          Cycward Bike Club
14  Edward Leonard      La Prima Espresso Co. Racing
15  Eli Pace            Massage Envy Racing
16  Justin Frambes      Freddie Fu
17  Stephen Antonishen
18  Alex Myers          La Prima Espresso Co. Racing
19  Zachary White       UPMC - ProBikeRun
20  Brett White         UPMC - probikerun
21  Shawn Klocek        UNISON RACING

Primes: Alot of Primes

Fast Lap:  --
Slow Lap:  --
Ave Lap:   --
Ave Speed: -- mph

45 Starters

Class C (USAC 4/5) - ?? laps - Time: NA
=========================================================================
Pl  Name                Team
-------------------------------------------------------------------------
1   Michael Zagorski    Roy & Associates Racing
2   Tanner Tsvetkoff    Cycward Bike Club
3   Neil Donahue        East End Cycling Club
4   Kamila Zagorski     Roy & Associates Racing
5   Mark Cohee          Tommy's Angels
6   Timothy Daigle      Rivet 5 Racing
7   Brett Seich
8   Christopher Lewis
9   Tyler Funk
10  sam cahill          consumer electronics

Primes: Alot of Primes

Fast Lap:  --
Slow Lap:  --
Ave Lap:   --
Ave Speed: -- mph

10 Starters

Class Women (USAC 1/2/3/4/5) - ?? laps - Time: NA
=========================================================================
Pl  Name                Team
-------------------------------------------------------------------------
1   Kelly Collier       La Prima Espresso Co. Racing
2   Elise Rowe          La Prima Espresso Co. Racing
3   Dylan Kirchner      Get Fit Families
4   Sydney Perry        Get Fit Families
5   Stephanie Swan      Pathfinder of West Virginia
6   Katy McGuire
7   Acadia Klain
8   Cameron Chase       University of Pittsburgh

Primes: Alot of Primes

Fast Lap:  --
Slow Lap:  --
Ave Lap:   --
Ave Speed: -- mph

8 Starters


Officials: Doug Riegner, John McLaughlin

 

Web Design by: Jack Neyer
ACA Logo Design by Jim Bruno
Logo design funding provided by Cocoa Elite